slepa-uliczka-znak

Istnieje bardzo potężne pytanie, które dotyczy większej ilości dziedzin, niż możesz się tego spodziewać. Możesz je użyć, by rozwiązać problem, zagadnienie, poradzić sobie z niechcianymi emocjami i nachalnymi myślami.

Możesz je zastosować także wtedy, kiedy znajdziesz się w ślepym zaułku, wydawałoby się bez wyjścia. A nawet wtedy, kiedy wydaje ci się, że znalazłaś właściwą odpowiedź, ale nie jesteś tego pewna.

Co to za pytanie?

Obejrzyj ten krótki film, aby dowiedzieć się, co się dzieje się, kiedy zadajesz to przełomowe pytanie …..

Dowiesz sie także, jak wykorzystać to proste pytanie, by uzyskać przełomowe rezultaty.

Transkrypt video:

Witam Cię serdecznie. Mówi Barbara Łukowiak.

Dziś chcę sie z Tobą podzielić czymś, co wiem, że będzie naprawdę pomocne dla Ciebie właśnie tutaj i teraz. Nie jest to mój pomysł. Znalazłam go oglądając jedno z nagrań Metody Sedony zaprezentowane przez Hale Dwoskin (Hel Dłowskyn), które zaadoptowałam na swoje potrzeby.

Otóż istnieje bardzo potężne pytanie, które dotyczy większej ilości dziedzin, niż możesz się tego spodziewać. Możesz je użyć, by rozwiązać problem, zagadnienie, poradzić sobie z niechcianymi emocjami i nachalnymi myślami.

Możesz je zastosować także wtedy, kiedy znajdziesz się w ślepym zaułku, wydawałoby się bez wyjścia. A nawet wtedy, kiedy wydaje ci się, że znalazłaś właściwą odpowiedź, ale nie jesteś tego pewna.

Co to za pytanie?

To przełomowe pytanie, które możesz sobie zadać brzmi:

Co się za tym kryje? Co jest ukryte za …. (tym problemem, zagadnieniem, myślą, emocją)?

To bardzo proste pytanie prawda?

Jednak niech nie zmyli Cię jego prostota.

Możesz także sformułować to pytanie w następujący sposób:

Co za tym stoi? Co się ukrywa za tym rozwiązaniem? Co jest ukryte, a czego nie dostrzegam w tej sytuacji?

Kiedy zadasz sobie to pytanie, wtedy wydarzą się co najmniej dwie rzeczy:

  1. Twoja intuicja poprowadzi Cię do całej serii rozwiązań, o których prawdopodobnie nie pomyślałabyś inaczej.
  2. Albo po prostu coś otworzy się w Tobie i poczujesz, uświadomisz sobie nieskończone możliwości stojące za danym problemem.

W jakiej jeszcze sytuacji możesz zastosować to pytanie?

Kiedy masz powracające myśli, uczucia, emocje, których chciałabyś się pozbyć także możesz zadać to pytanie: Co stoi za tym uczuciem? Co stoi za tymi myślami? Co się ukrywa za tymi emocjami? Co jest ukryte za tą fizyczną reakcją mojego ciała (np. Co jest ukryte za tym bólem)

Dzięki temu pytaniu zaczniesz mieć nowy wgląd w daną myśl, emocję, reakcję fizyczną. Pojawią się momenty Aha, dzięki którym zrozumiesz dlaczego nawracające uczucie, emocja myśli się pojawiają. A to pozwoli Ci dokonać jeszcze głębszej zmiany. Dzięki temu pytaniu staniesz się po prostu otwarta na otrzymanie odpowiedzi, której szukasz.

Sama świadomość tego, że istnieje coś poza głównym problemem, co podtrzymuje ten problem powoduje, że problem ulega zmianie i ulega zmianie to, co go podtrzymuje. A dzięki temu następuje pierwszy krok, ku jego rozwiązaniu.

To trochę tak, jak z poczuciem świadomości, że solidna materia tak naprawdę wcale nie jest taka solidna, jak się wydaje na pierwszy rzut oka.

Możesz pójść jeszcze dalej i jeżeli znasz Dwupunkt Radość w Jedności zadaj sobie pytanie:  Co się kryje za …… i przeprowadź na to Dwupunkt.  Dzięki temu uzyskasz jeszcze szybszą i bardziej dogłębną zmianę związaną z zadanym pytaniem.

Pozwól sobie na eksperymentowanie z pytaniem: Co jest ukryte za ….

I podziel się proszę swoimi przemyśleniami na ten temat, zostawiając swój komentarz pod tym wideo.

Dziękuję za uwagę. Mówiła Barbara Łukowiak