Jak wyznaczać celeJak wyznaczać cele? Kiedy chcemy „przekuć” nasze marzenia w rzeczywistość, wyznaczanie celów jest bardzo ważne. Dzięki temu prostemu zabiegowi  jasno precyzujemy co chcemy osiągnąć, by następnie krok po kroku zmierzać do realizacji tego.

Jeśli wiemy na czym stoimy i precyzyjnie zapiszemy to, co chcemy osiągnąć, wiemy na czym się koncentrować by posuwać się do przodu w naszych zamierzeniach.

Dlatego od dzisiaj, przez cztery kolejne dni będę umieszczać na blogu fragmenty książki Anthony Robbinsa pt: „OLBRZYMIE KROKI” Uważam bowiem, że znajduje się w niej doskonały materiał, który można wykorzystać do wyznaczania  celów.

Dzisiaj część I pt:

„JAK WYZNACZYĆ SOBIE CEL (PROGRAMOWANIE RAS, czyli Siatkowego Systemu Aktywacji):

Zasady działania:

  1. Postanów, ze w ciągu czterech najbliższych dni poświęcisz codziennie dziesięć minut na
  2. wyznaczanie sobie celu.
  3. (Uwaga: Zapisuj te cele w kalendarzu lub notesie.)
  4. Wyznaczając cele zadawaj sobie dwa pytania: Czego chciałbym od życia, gdybym wiedział na pewno, ze mogę mieć wszystko? Co zrobiłbym, gdybym miał gwarancję sukcesu każdego posunięcia?
  5. Baw się dobrze! Wyobraź sobie, ze znów jesteś dzieckiem, odwiedziłeś dom handlowy i za chwilę siądziesz na kolanach Świętemu Mikołajowi. (Pamiętasz, jak to było?) W takim stanie podniecenia, niecierpliwości i oczekiwania nie ma rzeczy niemożliwych albo zbyt drogich i wszystko jest w zasięgu ręki.

Zaczynamy od dzisiaj, od zaplanowania celów osobistych.

DZIEŃ PIERWSZY: CELE OSOBISTE

Zadowolenie z życia osobistego, poczucie spełnienia stanowi podstawę wszystkich innych osiągnięć w całym życiu.

1. Zastanów się przez kilka minut nad wszystkimi możliwościami:

Czego chciałbyś się nauczyć? Jakie umiejętności chciałbyś opanować? Jakie cechy charakteru chciałbyś w sobie rozwijać? Z jakimi ludźmi przebywać? Kim chciałbyś być? Czy jakakolwiek część Ciebie Cię wstrzymuje? Czy coś w Twoim zachowaniu Cię denerwuje? Jeśli tak, wyznacz cele aby usunąć problem.

2. Każdemu z celów wyznacz dokładny czas na realizację – pół roku, rok, pięć lat, dziesięć lat, itd.
3. Zaznacz wyraźnie najważniejszy cel do osiągnięcia w ciągu jednego roku.
4. W kilku słowach napisz, dlaczego koniecznie musisz osiągnąć ten właśnie cel w ciągu
nadchodzącego roku.”

Anthony Robbins

Ps. Jutro dostaniesz gotową kolejną instrukcję od Anthony Robbinsa. Tym razem skupimy się na celach zawodowych/finansowych.

Formuła sukcesu

 

Ps2. Skorzystaj z głębszej wiedzy dotyczącej wyznaczania i realizacji celów zawartej w moim kursie pt: „Formuła sukcesu do realizacji marzeń” Kurs pobierzesz tutaj: http://poznajsamegosiebie.wszystkodlaciebie.pl/formula-sukcesu-do-realizacji-marzen-kurs2-zapisy//