radio stationPsycholodzy mówią, że w przeciągu dnia przewija się przez nasz umysł tysiące myśli. Ciekawa jestem, czy zwróciłaś uwagę na to ile procent tych myśli jest pozytywnych?

Przeważnie świadomie nie myślimy o tym.  Myśli przychodzą i odchodzą.

To tak, jakbyśmy mieli w głowie stację radiową. Do tego włączoną na cały regulator i przekazującą nam non stop wiadomości.

Według teorii, z którą ja się w pełni zgadzam, myśli tworzą naszą rzeczywistość. Czyli im mamy więcej pozytywnych, inspirujących i kreatywnych myśli, tym bardziej nasza rzeczywistość jest przyjemna dla nas.

Gorzej, kiedy nasza stacja radiowa wciąż nadaje tego typu wiadomości:

 • Nie jesteś wystarczająco dobra,
 • Nie jesteś wystarczająco zdolna,
 • Nie wiesz wszystkiego wystarczająco,
 • Nie możesz tego zrobić,
 • To za wysokie progi dla Ciebie,
 • Ludzie będą Ciebie oceniać,
 • Nie będziesz w stanie tego osiągnąć,
 • Nie masz wystarczająco dużo czasu i energii by się tym zająć. Itd.

Domyślasz się zapewne, jaką rzeczywistość kreują myśli tej osoby.

Były czasy, kiedy sama walczyłam ze swoimi myślami. Czyli:

 • unikałam ich,
 • starałam się ignorować,
 • zmieniałam „temat”.

Nie było to skuteczne i nie przynosiło zadowalającego efektu.

W momencie, kiedy odkryłam, że myśli, to nic innego jak INFORMACJE, całkowicie zmieniłam swoje podejście do nich.

Skąd się biorą myśli?

Według mnie myśli są INFORMACJĄ. Informacją pochodzącą z różnych źródeł naszej całej jaźni. Czyli informacją pochodzącą od wszystkich naszych części osobowości, które zostały ukształtowane podczas całej naszej egzystencji. Czyli są to myśli pochodzące od naszej fizycznej części. Przychodzą do nas także informacje od naszej niefizycznej części.

Informacje od naszej niefizycznej części zawsze są inspirujące, wspierające, pozytywnie mobilizujące. To od tej części dostajemy momenty olśnienia, przesłania, ostrzeżenia, nowe idee.

Wszelkie negatywne, krytykujące, oceniające myśli pochodzą natomiast od naszych zagubionych, zamrożonych, niespełnionych części osobowości.

Najważniejszym jest, by zauważyć te myśli i szczerze się przyznać do ich posiadania. Jak powiedziałam, myśli są informacją.

Za każdym razem, kiedy odkrywam w sobie taką myśl, cieszę się, gdyż wiem, że mam okazję uzdrowić tę część siebie i sprawić, by się ze mną na powrót zjednoczyła.

Wypracowałam moje trzy sposoby na radzenie sobie z negatywnymi myślami oraz z nieprzyjemnym stanem emocjonalnym. Sposoby, dzięki którym uzdrawiam wołające o moją pomoc części siebie.

Może zastanawiasz się czym jest nasza część fizyczna i niefizyczna?

Ideę tego podziału zaczerpnęłam od Jerrego i Ester Hicks (polecam ich serię książek) i bardzo do mnie przemówiła. Nasza fizyczna część to najbardziej ogólnie mówiąc nasza podświadomość oraz świadomość.  Na podświadomość składają się wszystkie nasze części osobowości, które zostały ukształtowane podczas całej naszej egzystencji.

Świadomość natomiast to to, że zdajemy sobie sprawę z tego, że istniejemy, z tego, że mamy emocje i uczucia. To dzięki temu, że jesteśmy świadomi możemy podejmować decyzje i wprowadzać zmiany dotyczące naszych przekonań, naszych celów.

Nasza nieficzna część jest nazywana przez niektórych duszą, duchem, Wyższym Ja. Jest to nasza część, która jest znacznie większa od naszego fizycznego ciała.

Niefizyczna część cały czas ma kontakt ze Źródłem Stworzenia. Jest jednością ze Źródłem, a równocześnie jest jego częścią. To tak jak kropla wody w oceanie.

Dzięki temu, że zdajesz sobie sprawę z istnienia Twojej niefizycznej części, teraz bardziej świadomie możesz odbierać jej prowadzenie.

Dzięki temu, że na co dzień zauważasz swoje negatywne myśli, możesz uzdrowić te części swojej osobowości, które wołają o Twoją pomoc.

Proszę, daj znać w komentarzu pod artykułem co o tym myślisz.

Ps.

Jeżeli chcesz poznać moje trzy sposoby na radzenie sobie z negatywnymi myślami oraz z nieprzyjemnym stanem emocjonalnym, sposoby, dzięki którym uzdrawiam wołające o moją pomoc części siebie, już dziś zapraszam Cię do skorzystania z Programu WPS.

Jest to: 10-21-40 Dniowe Wyzwanie – Wzmocnij Pewność Siebie w Biznesie i w Swoim Życiu w 10-21-40 Dni” W skrócie: WPS.

Właśnie jestem w trakcie jego tworzenia.  Planuję jego pierwsze wydanie  25  kwietnia tego roku (2018).

WZMOCNIJ PEWNOŚĆ SIEBIE W BIZNESIE I W SWOIM ŻYCIU w 10 DNIJeżeli jesteś wstępnie zainteresowana/zainteresowany tym programem, zapisz się proszę, poniżej. 

Jak tylko program będzie gotowy będziesz jedną z pierwszych osób, które się o tym dowiedzą:  http://odblokujswojebogactwo.pl/wps-zapis-wstepny/