Hm… Przekonania na temat pieniędzy.

Dzisiejszy artykuł może wzbudzić w Tobie wiele emocji. Z pewnością jest trochę kontrowersyjny.

Ale proszę ustosunkuj się do treści, które umieszczam poniżej, z otwartym sercem i umysłem. Przekonania na temat pieniędzy

Czasami warto przekraczać swoją własną strefę komfortu i uzyskiwać szerszą samoświadomość w postrzeganiu siebie, świata i siebie w świcie.

Kiedy byliśmy dziećmi, uczono nas, jak myśleć o pieniądzach. Uczono nas, jak dużo lub jak mało możemy mieć i jak trudne lub łatwe są do zdobycia pieniądze. Niektórych z nas uczono myślenia, że ludzie bogaci są chciwi. Uczono nas też wierzenia w to, że posiadanie pieniędzy jest złe i z pewnością jest dalekie od duchowości. Szczególnie miało to miejsce wtedy, kiedy zostaliśmy wychowani w kulturze katolickiej.

Pamiętam jak często słyszałam, jako dziecko sentencję w kościele, mówiącą o tym, że „Łatwiej jest wielbłądowi przejść przez ucho igielne, niż bogatemu wejść do królestwa niebieskiego” To zdanie głęboko zapadło w moją podświadomość.

Bardzo chciałam być zbawiona, a to kolidowało z posiadaniem dóbr materialnych. Czułam, że moje zbawienie jest ważniejsze od wolności związanej z pieniędzmi, dlatego w swoim wnętrzu dosłownie przysięgłam sobie nie być bogatą. Uwierzyłam, że posiadanie dóbr materialnych zamyka mi drogę do Królestwa Bożego.  Dlatego, przez pierwszą połowę swojego życia robiłam wszystko, by tych pieniędzy nie mieć. Robiłam to wszystko nie w sposób świadomy, ale poprzez realizację programów, które miałam zaszczepione w swojej podświadomości. Moje ówczesne przekonania na temat pieniędzy, bardzo dobrze się sprawdzały w praktyce.

Teraz inaczej patrzę na dobra materialne i na pieniądze, inaczej je czuję. Wiem, że przeszłam w dzieciństwie coś w rodzaju „prania mózgu” i jeszcze do tej pory to prostuję i wracam do prawdziwego źródła wszelkiego dobra.

Jako dorosła osoba mogę zobaczyć wszystko z innej perspektywy, niż mogłam to zrobić jako dziecko. Mam teraz dostęp do wiedzy całego świata. I mogę wybrać to, co najbardziej mi służy i co czuję, że dobre dla mnie i dla innych. Mogę wybrać lub stworzyć nowe przekonania na temat pieniędzy. Ufam swojej intuicji, swojej wewnętrznej mądrości i równocześnie jestem otwarta na przewodnictwo duchowe, na boskie przewodnictwo.

 Wydaje mi się, że w polskiej kulturze katolickiej kładzie się wielki nacisk na dobra wynikające z ubóstwa. Nasiąknęliśmy tym, jak gąbki, już jako dzieci. Dlatego warto przyjrzeć się wszelkim naszym przekonaniom dotyczącym dobrobytu materialnego i pieniędzy, które wchłonęliśmy w siebie  w naszym dzieciństwie, wychowując się w rodzinach katolickich.  Może być to naprawdę trudne, bo może być związane z dogłębnym lękiem i utratą poczucia bezpieczeństwa, gdyż nasze stare przekonania na temat pieniędzy będą walczyć o przetrwanie.

Jednak, jeżeli chcemy poprawić swoją materialną sytuację warto skonfrontować się z tym naszym „wewnętrznym smokiem”, (którym w istocie są nasze przekonania na temat pieniędzy), udobruchać go i sprawić, by stał się naszym przyjacielem, nie wrogiem. Warto na to spojrzeć z innej perspektywy i pozwolić odrzucić sobie wszystko to, co nam nie służy. Bo czyż z drugiej strony nie słyszeliśmy, że Bóg jest miłością i pragnie dla nas wszelkiego dobra? Dlaczego więc zabraniałby nam posiadania takiego dobrobytu materialnego,  z którego moglibyśmy się cieszyć?

O pieniądzach można mówić w dwóch skrajnych kontekstach. Albo w kontekście zamożności, dobrobytu i bogactwa, albo w kontekście niedostatku i braku materialnego.

Na początek warto zastanowić się czego chcemy. Jakiego dobrobytu materialnego pragniemy. Niejednokrotnie wydaje się nam, że gdy mówimy: „Chcę mieć dużo pieniędzy”, „Chcę być bogata/bogaty”, ma to wymiar pozytywny.

Jednak….

Nic bardziej mylnego. Wszystko zależy od tego, jakie uczucia towarzyszą nam, gdy to mówimy. Jeżeli takiej wypowiedzi towarzyszy równocześnie uczucie niepokoju, obaw i niepewności, to nie traktuje ona o pieniądzach, jako takich, ale o ich braku!

Widzisz różnicę? Wtedy zamiast przyciągać więcej pieniędzy do siebie, po prostu je nieświadomie odpychasz.

Z pewnością nie chcemy być biedni i nieszczęśliwi. Jednak to, ile dobra materialnego posiadamy w swoim życiu jest odzwierciedleniem naszych myśli, poglądów oraz przekonań na temat pieniędzy gromadzonych przez całe lata. I ten cały bagaż jest zgromadzony w naszej podświadomości. Są to bardzo negatywne przekonania na temat własnej wartości, zamożności, sprawności w sferze finansowej. Są to ograniczające przekonania na temat pieniędzy. To wszystko blokuje naszą aktywność w realnym świecie. Może też działać jak samospełniająca się przepowiednia.

Na ogół nie zdajemy sobie sprawy z tego, jakie przekonania na temat pieniędzy zostały nam wpojone przez najbliższe środowisko – rodzinę, szkołę bądź też inne autorytety. Uważamy je bowiem nie za jeden z możliwych punktów widzenia, ale za najprawdziwszą prawdę. Zwykle nie zdajemy sobie również sprawy z tego, jaką rolę nasze przekonania odgrywają w finansowym sukcesie lub w jego braku

O tym, jakie masz wgrane przekonania odnośnie pieniędzy świadczy styl życia, jaki prowadzisz. Proponuję szybki test:

  • Czy doświadczasz w swoim życiu więcej niedostatku i braku czy też bogactwa i obfitości materialnej?
  • Czy uważasz, że możesz mieć to, czego naprawdę pragniesz, czy też zadowalasz się tym, o czym myślisz, że możesz sobie na to pozwolić?
    • Czy wciąż myślisz sobie: „chciałbym to mieć, ale nie stać mnie na to”
    • Czy dobrze gospodarujesz pieniędzmi, czy też przepływają Ci one przez palce?
    • Czy ciężko pracujesz dla zdobycia pieniędzy czy też pieniądze ciężko pracują dla Ciebie?
    • Czy wydaje Ci się, że, niezależnie od tego, jak dużo pieniędzy posiadasz, zawsze nie jest to wystarczająco dużo dla Ciebie?

Jaki jest wynik tego krótkiego testu? Czy zadawala Ciebie? Czy Twoje zainstalowane przekonania na temat pieniędzy pracują dla ciebie, czy przeciwko Tobie?

A może jesteś już gotowa/ gotowy, do tego, by wyzwolić się z wszelkiej świadomości ubóstwa, która została zaszczepiona w Twojej podświadomości?

Kiedy pozbędziesz się błędnych i negatywnych przekonań dotyczących posiadania i cieszenia się z posiadania pieniędzy w Twoim życiu, czyli podniesiesz swoje wibracje na tym poziomie, równocześnie zaznasz z pewnością więcej miłości, więcej radości, więcej zdrowia, więcej zaufania, więcej spokoju. Jest to transakcja wiązana.

Może warto się nad tym głębiej zastanowić i pracować świadomie nad tą strefą swojego życia? Może warto zmienić swoje negatywne przekonania na temat pieniędzy?

Jeżeli chcesz to zrobić, jeżeli masz odwagę stawić czoła swoim najgłębszym, fundamentalnym przekonaniom dotyczącym posiadania przez Ciebie pieniędzy i dobrobytu materialnego, zapraszam Cię do skorzystania z Programu: „Odblokuj Swoje Bogactwo”

Ps.

Jeżeli pragniesz dla siebie głębokiej, pozytywnej poprawy w Twoich relacjach z pieniędzmi oraz pragniesz podnieść swój finansowy termostat na wyższy poziom zapraszam Cię na warsztaty internetowe pt: „Odblokuj Swoje Bogactwo”

Masz czas tylko do jutra (piątek 13.02.2015) do godz. 22.00. Po tej godzinie kończę zapisy. Naprawdę warto skorzystać z tej okazji dzisiaj. Po pierwsze kolejna edycja programu będzie dopiero za kilka miesięcy. Po drugie – Nie wiem, czy program będzie dostępny następnym razem w tak korzystnych cenach.

Skorzystaj z warsztatów tutaj:

http://sukces.wszystkodlaciebie.pl/osb-podstawa-oferta-promocja/

Ps 2. 

Jeżeli chcesz skorzystać z wszystkich 8 wtorkowych spotkań pt: „Wolność Finansowa” przygotowałam cały pakiet nagrań z tych spotkań.

Pakiet ten jest teraz dołączony jako extra bonus do mojego flagowego Programu:  „Odblokuj Swoje Bogactwo” (OSB). 

Od dzisiaj do piątku 13.02.2015 do godziny 22.00 otwieram ponowne zapisy na Program OSB cz.1.  Zobacz proszę szczegóły tutaj:

Możesz też skorzystać tylko z promocyjnej ceny pakietu 8 nagrań „Wolność Finansowa” Promocja na ten pakiet jest tylko dostępna również tylko do  piątku 13.02.2015 do godziny 22.00. 

Sprawdź proszę szczegóły tutaj: 

http://sukces.wszystkodlaciebie.pl/osb-podstawa-oferta-promocja/

osb