Pozytywne myśleniePozytywne myślenie – na czym ono tak naprawdę polega?

Zanim odpowiem Ci na to pytanie zadam Ci kolejne:

Czy masz wykształcony w sobie nawyk myślenia o tym, że: wszystko u Ciebie znajduje się na dobrej drodze, że jesteś otoczony bogactwem dobra wszelkiego rodzaju i że wszechświat Ci sprzyja?

Założę się, że jeżeli Twoje myśli są skierowane na podobne tory, jak te podane wyżej, to w Twoim życiu wiedzie Ci się bardzo dobrze. I nawet, kiedy bywają ciężkie momenty doskonale sobie z nimi radzisz.

A może jesteś osobą, która bez ustanku powtarza: wiedziałam – zawsze właśnie mi musi się to przytrafić lub: nigdy nic mi się nie udaje lub: wszystko i tak nie ma sensu, z tego i tak nic nie będzie. 

Powiem Ci pewien sekret: Im dłużej będziesz powtarzać powyższe zdania, tym więcej w Twoim życiu znajdzie się potwierdzeń o ich słuszności. Na własne życzenie wytwarzasz w sobie nawyk biedy i niespełnionych marzeń.

Lub, kiedy Twoje myśli nieustannie podsuwają Ci sformułowania użyte w pierwszym zdaniu tego artykułu, wtedy na własne życzenie wytwarzasz w sobie nawyk bogactwa.

Tak, jest to takie to proste!

A może niechcąco oszukujesz siebie nieprawidłowo używając tzw. „pozytywnego myślenia” i nieustannie mówiąc do siebie: „Jestem bardzo bogaty i zamożny”  lub: „Mam masę klientów” lub „Mój biznes rozwija się świetnie” i równocześnie myślisz o swoich niezapłaconych rachunkach i długach w banku. A potem się dziwisz, że jest jeszcze gorzej. W tym wypadku naprawdę nie rozumiesz idei pozytywnego myślenia. Wcale nie polega ona na powtarzaniu sobie nieprawdziwych zdań, z nadzieją, że z czasem Twoja podświadomość to przyjmie za prawdę. Chodzi zupełnie coś innego.

Kiedy mówisz o bogactwie i równocześnie w tym samym czasie czujesz wewnętrzny sprzeciw oznacza to, że Twoja podświadomość nie jest przekonana o prawdziwości tej afirmacji, a raczej o kłamstwie przez nią wyrażanym. Dlatego w końcu powodzi Ci się coraz gorzej a nie lepiej.

Co w takim razie możesz zrobić w takiej sytuacji?

Po prostu wypisz wszystkie rzeczy jakie posiadasz. Także biżuterię oraz meble, wyjściowe ubrania itd…. Przecież każda z tych rzeczy posiada swoją wartość. Trzymasz większość z nich bo z pewnością są ci potrzebne. Czyli tak naprawdę jesteś w posiadaniu jakiegoś majątku. Czasem małego, czasem większego.

Jeżeli prowadzisz biznes wypisz wszystko co w nim posiadasz, zrób listę zadowolonych klientów, wypisz w oddzielnym miejscu wszystkie pozytywne listy i meile, które dostałeś w podziękowaniu za Twoje usługi.

Kiedy mówisz: jestem bogaty myśl o tym co już posiadasz, wzbudź w sobie uczucie prawdy, pewności że to już masz. Pomyśl o tym co wypisałeś na liście. Dzięki temu umocnisz swój majątek, uzyskasz większe poczucie bezpieczeństwa materialnego, a dzięki temu możliwe będzie pomnożenie twoich dóbr.

I zawsze stosuj w swoim życiu afirmacje, które nie budzą w Tobie wewnętrznego sprzeciwu. Np: „Z łatwością akceptuję moje nowe myśli na temat dobrobytu i pozwalam na zwiększenie się moich dochodów”.

Istnieje też pewien rodzaj afirmacji, który nie wzbudza sprzeciwu i różni się znacznie od typowego pozytywnego myślenia i typowych pozytywnych afirmacji. Ukierunkowuje on Twoją podświadomość na odczuwanie, myślenie w kierunku tego do czego dążysz bez wzbudzania w niej sprzeciwu.

Czy chciałabyś/chciałbyś wiedzieć jaki to rodzaj afirmacji?

Już w następnym artykule dowiesz się o nim. A nawet więcej. Właśnie przygotowuję nagranie kilkunastu afirmacji sformułowanych idealnie, by otworzyć Cię do Twojego bogactwa i do tego, byś zaczął/zaczęła przyjmować i zarabiać pieniądze z łatwością i lekkością.

Nagranie, które przygotowuję jest częścią mojego najnowszego Programu: „Odblokuj Swoje Bogactwo” . W następnym wpisie dostaniesz je w prezencie ode mnie. Gdyż przecież jesteś wspaniałym czytelnikiem/czytelniczką mojego bloga i zależy Ci na sobie i swoim rozwoju.

Ps. Podziel się proszę swoimi przemyśleniami na temat tego artykułu i napisz komentarz poniżej