usmiech

Z pewnością niejednokrotnie spotkałaś się z pojęciem: pozytywnego  myślenia. Może nawet czytałaś o nim w książkach, artykułach. Ale czy tak naprawdę zdajesz sobie sprawę z tego, jak to dokładnie działa? Czy faktycznie prawdą jest to, że pozytywne myślenie wszystko odmieni?

Obejrzyj ten krótki film, aby uzyskać odpowiedź na to pytanie. Dowiesz się także, nad czym warto skupiać swoją uwagę i dlaczego to jest bardzo ważne do osiągnięcia tego, czego pragniesz.

Tekst video jest przygotowany na bazie fragmentu mojej książki: „Urzeczywistnij Swoje Marzenia”.

Transkrypt video:

Witam Cię serdecznie. Mówi Barbara Łukowiak.

Z pewnością niejednokrotnie spotkałaś się z pojęciem: pozytywnego  myślenia. Może nawet czytałaś o nim w książkach, artykułach. Ale czy tak naprawdę zdajesz sobie sprawę z tego, jak to dokładnie działa? Czy faktycznie prawdą jest to, że pozytywne myślenie wszystko odmieni?

Właśnie dzisiaj porozmawiamy o idei pozytywnego myślenia. Zobaczysz ją dziś w zupełnie innym świetle. Przekonasz się też, że namawianie kogokolwiek do pozytywnego myślenia nie ma zupełnie sensu, nie na tym bowiem polega istota tego konceptu.

Dzisiaj dowiesz się także nad czym warto skupiać swoją uwagę i dlaczego to jest bardzo ważne do osiągnięcia tego, czego pragniesz.

Nie wiem, czy zdajesz sobie z tego sprawę, że nosisz w sobie i masz do dyspozycji w każdej chwili Twojego życia 4 ważne narzędzia.

Jest to Twój  umysł, ciało, emocje i duch. Wszystkie cztery narzędzia są ściśle ze sobą połączone. Wpływają także wzajemnie na siebie oraz komunikują się ze sobą.

Ty, jako świadoma osoba możesz wysyłać nowe informacje do tego systemu, przegrywać stare pliki, odtwarzać i nagrywać nowe. Jesteś jak dyrektor zarządzający powstawaniem filmu. Trzymasz nad wszystkim kontrolę.

W jaki sposób możesz kontrolować te narzędzia? W jaki sposób zarządzasz nimi?

Może już znasz odpowiedź na to pytanie.

Otóż zarządzasz nimi skupiając swoją uwagę na konkretnej Twojej myśli.

Jak sądzisz, czym jest pojedyncza myśl?

Niektórzy odpowiadają na to: myśl jest tym o czym myślę, lub  jest to proces, który ma miejsce w moim umyśle, lub myśl pojawia się, kiedy mój mózg zaczyna pracować.

A oto definicja pojęcia myśl, która otworzy Ci oczy i dokona przewrotu w Twoim pojmowaniu Twojej roli w tworzeniu własnej rzeczywistości:

Otóż Myśl jest wibrującą energią, która ma moc kreacji.

Oznacza to, że w swoim życiu jesteś twórcą wielu więcej rzeczy, niż zdajesz sobie z tego sprawę.  Już Jezus mówił do swych towarzyszy, że „Słowo staje się ciałem”

I wbrew pozorom nie jest to ezoteryczna definicja.  Za chwilę sama na własnym przykładzie przekonasz się jaką moc ma myśl.

Psychologowie mówią, że mamy od 50 do 60 tysięcy myśli na dzień. Nasze mózgi są jak fabryki myśli. Wytwarzają myśl za myślą przez cały dzień. I jeżeli myślisz, że te myśli nie mają znaczenia i idą w próżnię, za chwilę przekonasz się jak głęboko się mylisz. Jeszcze raz powtórzę: Myśl jest wibrującą energią, która ma moc kreacji.

Za chwilę wykonamy razem ćwiczenie, które w prosty sposób udowodni tę definicję.

Ćwiczenie:

Pomyśl przez chwilę o Twojej ulubionej potrawie, o czymś, co bardzo Ci smakuje i czemu naprawdę nie możesz się oprzeć. Czy są to pierogi, sernik, czekolada, cokolwiek to jest teraz pomyśl o tym.

Już?

Jak myślisz o swojej ulubionej potrawie, zauważ jak zmieniła się Twoja postawa, czy poczułaś wzmożone wytwarzanie śliny? Czy pojawił się uśmiech na Twojej twarzy? A teraz powąchaj tę potrawę i skosztuj troszeczkę? Jakie reakcja twojego ciała zaobserwowałaś teraz? Jakie emocje poczułaś?

Zobacz – ta prosta myśl o ulubionej potrawie, wywołała całe spektrum reakcji w Twoim ciele, w Twoich emocjach, a może nawet przypomniałaś sobie jakieś zdarzenie z Twojego życia związane ze spożywaniem tej potrawy.

A teraz zastosujemy kolejną myśl. Pomyśl o potrawie, której nie cierpisz. Pomyśl o tym jaki ma ona kolor, teksturę, zapach…….  I ugryź kawałek jeżeli możesz się do tego zmusić.

Jakie reakcje w Twoim ciele powstały podczas tego procesu? Jakie emocje, uczucia się obudziły? Jaki grymas powstał na Twojej Twarzy? W którym miejscu w Twoim ciele to najbardziej poczułaś?

Wszystko, co zrobiłaś, to pomyślałaś o swoim ulubionym i o znienawidzonym daniu, a to pociągnęło za sobą szereg reakcji. Im dłużej o tym myślałaś i im dokładniej pozwalałaś na to, by myśl o wybranej potrawie zaistniała w Twoim umyśle, tym intensywniejsza była reakcja na tę myśl. I oczywiście Twoja fizjonomia reagowała całkiem inaczej na myśl o ulubionej potrawie i na myśl o znienawidzonej. A to wszystko było wywołane przez jedną niewinną myśl.

Czy zgadzasz się w tej sprawie ze mną?

To ćwiczenie udowadnia siłę pojedynczej myśli. To jedna myśl dokonuje zmiany w Tobie. To właśnie jedna myśl, może zmienić Twoje emocje i odczucia fizjologiczne.

Niesamowite prawda?

Teraz mam nadzieję, że już rozumiesz, dlaczego to, co słyszałaś o sile pozytywnego myślenia jest prawdą. Teraz już wiesz dlaczego  warto monitorować swoje myśli, zdajesz sobie bowiem sprawę z tego, co one potrafią zdziałać i jak wielką siłę posiadają.

Na zakończenie proponuję Ci słowa Charles F. Haanel

„Największą i najcudowniejszą mocą, jaką Ja zostało obdarzone, jest moc myślenia. Jednak niewiele osób wie jak myśleć konstruktywnie lub poprawnie, dlatego w konsekwencji osiągają jedynie mierne wyniki”

Charles F. Haanel

Polecam Ci przeczytanie jego książek: System Uniwersalnego Klucza, Chemia umysłu, Książka o Tobie

Proszę podziel się swoimi przemyśleniami na temat dzisiejszego tematu w komentarzu poniżej. Będzie to inspirujące zarówno dla mnie, jak i innych użytkowników tego bloga.

Polecane:

Urzeczywistnij Swoje Marzenia maly2

 

 

Jeżeli nie posiadasz jeszcze poradnika: „Urzeczywistnij swoje Marzenia”, a jesteś nim zainteresowana/zainteresowany, pobierz książkę tutaj: http://odblokujswojebogactwo.pl/urzeczywistnij-swoje-marzenia-ksiazka-promocja