pozytywne afirmacjeIstnieje  pewien rodzaj pozytywnych afirmacji, który nie wzbudza sprzeciwu i różni się znacznie od typowego pozytywnego myślenia i typowych pozytywnych afirmacji.

Ukierunkowuje on Twoją podświadomość na odczuwanie, myślenie w kierunku tego do czego dążysz bez wzbudzania w niej sprzeciwu.

Czy chciałabyś/chciałbyś wiedzieć jaki to rodzaj afirmacji?

Za chwilę zdradzę Ci ten sekret 🙂

Zapewne znana Ci jest idea afirmacji: Typowa afirmacja – jako zdanie, sentencja, którą używamy na co dzień do podniesienia swojego samopoczucia, czy też do zaprogramowania w nas czegoś pozytywnego – oczywiście powinna być pozytywnie sformułowana, może być w czasie teraźniejszym i do tego, by uzyskać pożądany efekt powinniśmy podczas jej wypowiadania wczuć się w programowaną sytuację jakby już była urzeczywistniona.

Jednak z afirmacjami jest taki problem, że potrzeba naprawdę dużo czasu, by za ich pomocą przeprogramować nasze dobrze wgrane wierzenia i przekonania na temat otaczającej nas rzeczywistości i na temat nas samych.

Pozytywne afirmacje działają  najszybciej i najskuteczniej wtedy, kiedy mamy super nastrój i jesteśmy w szczęśliwym momencie naszego życia. Jednak wtedy, gdy życie przyparło nas do muru i na gwałt potrzebujemy w nim pozytywnych zmian, z jakiś powodów afirmacje i pozytywne myślenie nas zawodzi. Dodatkowo jak wynika z badań, afirmacje są skuteczne tylko dla kilku procent osób je stosujących.

Dlaczego tak się dzieje? Otóż, kiedy czujemy się bezradni i mamy masę np. finansowych problemów, mówiąc afirmację w stylu: „Mam dużo pieniędzy” uaktywniamy w sobie uczucie niewiary, w to, co mówimy oraz uczucie zagubienia i tym samym możemy wręcz jeszcze bardziej  pogłębić w nas obraz braku zamiast wprogramować obraz dostatku.

Sytuacja beznadziejna? Na szczęście nie 🙂

Teraz przyszła pora na przedstawienie Ci pewnego prostego triku, za pomocą którego przestawisz swój umysł, a co za tym idzie swoje myślenie i idące za nim uczucia na nowe tory.

Na pomysł ten wpadł Noah St. John (jego idea to „aformacje”), który pracował z afirmacjami przez kilka lat, niestety z bardzo małym skutkiem. Zapożyczyłam od niego tę ideę, trochę modyfikując ją na swoje potrzeby (wprowadzając pytanie: „Co jest możliwe dla mnie, kiedy….”).

Pomysł polega na tym, że nakierowujesz swój umysł na znalezienie odpowiedzi na pytanie: „Co jest możliwe dla mnie, kiedy….” zamiast na koncentrowaniu się na sednie afirmacji.

Przykład: Zamiast Afirmacji:  „Mam dużo pieniędzy” mówisz: „Co jest możliwe dla mnie, kiedy mam dużo pieniędzy?” Czy zważyłaś/zauważyłeś zmianę kontekstu tego zdania?

A teraz sprawdź jak zareagowało Twoje Ciało: Powiedz proszę do siebie: „Mam dużo pieniędzy” (Jeżeli masz dużo pieniędzy, to z pewnością nie poczujesz w sobie sprzeciwu – jednak, kiedy wciąż Ci ich brakuje, jestem na 100% pewna, że mogłaś/mogłeś usłyszeć wewnętrzny głos w stylu: „acha….kogo my tu nabieramy?”)

A teraz zmień afirmację na sentencję: „Co jest możliwe dla mnie, kiedy mam dużo pieniędzy?”. Widzisz, odczuwasz różnicę?

W tym wypadku nie skupiasz się na tym, co chcesz zaprogramować, ale idziesz krok dalej, jakby to, co chcesz zaprogramować już istniało  i teraz chcesz zobaczyć i doznać tych wszystkich szerszych perspektyw, które się przed Tobą otworzyły.

Polecam Ci zastosowanie metody: „Co jest możliwe dla mnie, kiedy…” w praktyce.

Musisz bowiem wiedzieć, że kiedy zadajemy sobie pytanie w stylu: „Co jest możliwe dla mnie, kiedy” natychmiast nasza podświadomość dąży do udzielenia na nie odpowiedzi. Nawet, kiedy zajmujemy się już czymś zupełnie innym lub śpimy, podświadomość wciąż intensywnie pracuje, by rozwiązać problem związany z pytaniem, które zadaliśmy.

Proszę zastosuj metodę „Co jest możliwe dla mnie, kiedy…” na sobie i zacznij Cieszyć się z jej rezultatów

Możesz też zastosować afirmacje, które zaczynają się od słów: „Kim mogę się stać kiedy, ……..”

Powtórzenie kilka/kilkunastokrotne w ciągu dnia tego pytania, pozwala dać sygnał naszej podświadomości, że problem jest dla nas istotny. Dlatego rozpoczyna ona poszukiwania w celu rozwiązania go.

Poniżej znajdziesz specjalne nagranie kilkunastu pozytywnych afirmacji sformułowanych idealnie, by otworzyć Cię do Twojego bogactwa i do tego, byś zaczął/zaczęła przyjmować i zarabiać pieniądze z łatwością i lekkością.

Nagranie to jest częścią mojego najnowszego Programu: „Odblokuj Swoje Bogactwo” . Dostaniesz je w prezencie ode mnie. Gdyż przecież jesteś wspaniałym czytelnikiem/czytelniczką mojego bloga i zależy Ci na sobie i swoim rozwoju.

 Oto to nagranie: „Kim mogę się stać, kiedy….”

 Ps.

Podziel się proszę swoimi przemyśleniami na temat tego artykułu i napisz komentarz poniżej