Lęk przed sukcesemDziś będziemy mówić o tym jak pokonać lęk przed sukcesem.

Dzięki ćwiczeniom, które proponuję w serii spotkań: „Jak pokonać lęk przed sukcesem” będziesz mogła podjąć kroki, które zaprowadzą Cię do osiągnięcia lub w znacznym stopniu zbliżenia do sukcesu, który chcesz osiągnąć.

Ćwiczenia te otworzą Cię też na nowe możliwości i perspektywy związane z uzyskaniem sukcesu, które zawsze były w zasięgu Twojego wzroku, ale ich nie dostrzegałaś.

Ten naprawdę wartościowy materiał udostępniam zupełnie za darmo, w podziękowaniu, że jesteś wspaniałą/wspaniałym czytelnikiem mojego bloga.

Zapraszam Cię do obejrzenia wideo i/lub skorzystania z transkryptu.

Transkrypt video:

Dziś będziemy mówić o sukcesie. O tym, co go blokuje oraz o tym, jak w łatwy, prosty i skuteczny sposób możesz zwiększyć swoją wibrację sukcesu. Niezależnie od tego, czego by on dotyczył: życia prywatnego, biznesu, twojej twórczości artystycznej, Twoich klientów, czy też fizycznego ciała.

Dzięki ćwiczeniom, które proponuję serii spotkań: „Jak pokonać lęk przed sukcesem”będziesz mogła podjąć kroki, które zaprowadzą Cię do osiągnięcia lub w znacznym stopniu zbliżenia do sukcesu, który chcesz osiągnąć. Ćwiczenie te otworzą Cię też na nowe możliwości i perspektywy związane z uzyskaniem sukcesu, które zawsze były w zasięgu Twojego wzroku, ale ich nie dostrzegałaś.

Na potrzeby dzisiejszego spotkania zdecyduj, z jakim sukcesem chcesz dziś pracować. Czy chcesz osiągnąć sukces związany z Twoim prywatnym życiem, biznesem, twoją twórczością artystyczną, zwiększeniem ilości zadowolonych klientów, udoskonaleniem kondycji fizycznej. Zdecyduj się na konkretny sukces i zapisz go na kartce. Zrób to TERAZ proszę.

Zapisz sukces w formie dokonanej i dokładnie określ ramy czasowe jego uzyskania.

Np.

W grudniu 2016 roku zarobiłam …………..

W styczniu 2017 roku liczba moich zadowolonych klientów podwoiła się.

W styczniu 2017 roku moja waga zmniejszyła się o 4 kg.

W lutym 2017 roku sprzedałam mój obraz na sumę ……

Zatrzymaj teraz wideo, zdecyduj i sprecyzuj swój sukces.

Bardzo dobrze. Teraz, kiedy już wiesz, z jakim sukcesem chcesz dzisiaj pracować, przeprowadzimy krótkie wstępne ćwiczenie.

Wyobraź sobie, że już odniosłaś ten sukces i wszystkie cele z tym związane. Zobacz ten obraz bardzo wyraźnie.  A teraz wejdź w ten obraz i poczuj, jak się czujesz z uzyskanym sukcesem.

Super. Dziękuję.

Wiele osób po przeprowadzeniu tego prostego ćwiczenia stwierdza, że czuje jakiś dyskomfort, niewygodę, niepokój. Pojawiają się myśli: nie zasługuję na to, to jest zbyt dobre, by było prawdziwe, nie jestem wystarczająco dobra, by się tym cieszyć.

Wydaje się, że nie ma nic bardziej satysfakcjonującego, niż osiąganie sukcesów. Każdy osiąga mniejsze i większe sukcesy w swoim życiu. Jednak każdy z nas ma takie płaszczyzny, w których chciałby osiągnąć sukces, ale z jakiś powodów mimo wielkich starań i zabiegów jego uzyskanie wydaje się bardzo trudne lub wręcz niemożliwe.

Dzieje się tak z bardzo prostego powodu. Otóż możemy nosić w sobie dużo negatywnych skojarzeń związanych z odniesieniem tego sukcesu. Te wszystkie skojarzania, zarówno uświadomione, jak i nieuświadomione powodują, że nie czujemy się dobrze z tym sukcesem i kierowani podświadomością robimy wręcz wszystko, by NIE zamanifestował się w naszym życiu.

A nawet, jeżeli w jakiś sposób osiągniemy ten sukces nie zdołamy go udźwignąć. Jak niektórzy medaliści olimpijscy, których zniszczyła sława, której nie byli w stanie sprostać. Zygmunt Freud opisał historie pacjentów dosłownie „zdruzgotanych” przez sukces.

Dopóki twoje ciało-umysł nie może znieść sukcesu, będziesz przeżywać sprzeczne odczucia: zarówno pragnienie sukcesu, jak i lęk przed nim.

Sprawdźmy jak to się przedstawia u Ciebie.

Pomyśl o sukcesie, nad którym chcesz dziś pracować.

A teraz zapytaj się siebie:

Czy moje ciało-umysł może znieść ten sukces?

I teraz sprawdź w skali od 0 do 10 na ile Twoje Ciało-Umysł może znieść ten sukces, czyli po prostu go akceptuje.  10 oznacza, że w 100% Twoja podświadomość współpracuje z Tobą nad osiągnięciem tego sukcesu.

0 oznacza, że nosisz w sobie 100% lęk przed sukcesem.

Lęk przed Sukcesem może być zakorzeniony w Twoim podświadomym przekonaniu, że sukces przyniesie Ci jakiś rodzaj dyskomfortu a nawet bólu.  Np. trudności w życiu towarzyskim i rodzinnym  jak: wyobcowanie z rodziny, utrata znajomych i przyjaciół, bycie nielubianym, samotność, długie godziny ciężkiej pracy, konflikt między tobą a partnerem, rozwód, zazdrość oraz krytyka znajomych i krewnych, niechciane prośby o przysługi i pieniądze,  zwiększona odpowiedzialność, brak energii itd.

Z drugiej strony może to być podświadome przekonanie, że będziesz skazana na walkę o utrzymanie osiągniętej pozycji  lub będziesz musiała coś poświęcić, by utrzymać sukces ( „coś za coś”). Istnieje także  takie powiedzenie: „Miarą twojego sukcesu jest liczba twoich wrogów”.  Być może właśnie lęk, że przyciągniesz do siebie wrogów jest Twoją blokadą przed sukcesem.

Lista przekonań i przyczyn może być naprawdę długa.

Możesz się pokusić o napisanie jej. Ale tak naprawdę największe lęki i związane z nimi blokady przed sukcesem są skrzętnie ukryte w najdalszych zakamarkach Twojej podświadomości.

Dlatego warto zastosować na nie jedną z najlepszych metod, jakie poznałam do tej pory. Oczywiście mam tu na myśli Dwupunkt Radość w Jedności.

Proponuję Ci teraz ćwiczenie Dwupunktu właśnie na pytanie, które wcześniej sobie zadałaś:

Czy moje ciało-umysł może znieść ten sukces?

Jeżeli nie wiesz co to jest Dwupunkt. Nic nie szkodzi. Wystarczy, że będziesz się kierowała moimi wskazówkami podczas tego ćwiczenia. Moją intencją w czasie tego Dwupunktu jest zneutralizowanie i usunięcie wszelkich blokad, które nie pozwalają Twojemu Ciału-Umysłowi na zniesienie sukcesu, o którym teraz myślisz czyli po prostu jego osiągnięcie i utrzymanie.

Proces Dwupunktu będzie trwał nie więcej niż dwie minuty. Dwupunkt ten jest Ciebie i wszystkich osób, które kiedykolwiek będą chciały z niego skorzystać.

Proces Dwupunktu przeprowadzony przez Barbarę Łukowiak

W następnej części video proponuję Ci serię ćwiczeń oraz wykonanych dla Ciebie Dwupunktów, które jeszcze bardziej otworzą Cię na osiągnięcie sukcesu, z którym dziś pracowałaś.

Proszę podziel się z innymi swoimi odczuciami i przemyśleniami związanymi z dzisiejszymi ćwiczeniami. Będzie to bardzo inspirujące zarówno dla mnie, jak i dla innych czytelników tego bloga. Swój komentarz możesz zostawić pod nagraniem.

Ps.

promocja-copy

Z wielką przyjemnością chcę Cię poinformować, że właśnie przygotowuję wielkie wydarzenie. Nazwałam je: WSPŚ czyli „Wielka Super Promocja Świąteczna”. Będą to cztery dni promocji na moje  bestsellery sięgające nawet -50%.

Proszę sprawdź szczegóły tutaj: http://odblokujswojebogactwo.pl/wielka_super_promocja_swiateczna/