pasja życiowaNiedawno dostałam list od Emi. List dotyczy odnalezienia  pasji życiowej. Myślę, że problem, o którym pisze Emi dotyczy wielu osób. Dlatego postanowiłam przygotować kilka ćwiczeń, które będą pomocne w odnalezieniu swojej prawdziwej pasji życiowej.

Oto ten  list.  Przytaczam go za zgodą Emi.

Witaj Droga Basiu. Piszę do Ciebie, bo zawsze dzielisz się ciekawymi spostrzeżeniami na swoim bloogu.

Pomyślałam, że może w swojej życzliwości, także na moje pytanie odpowiesz. Szukam od dawna swojej prawdziwej pasji. Czegoś, co wreszcie dało by mi satysfakcję w życiu. Pisałaś o wyznaczaniu celów, robię to od dawna. Spełniłam już wiele swoich marzeń, ale pozostaję nadal niespełniona.

Ostatnio godzinami zadawałam sobie pytanie, co robię codziennie, co przynosi ukojenie moim niepokojom i sprawia mi radość. Chociaż wiem, że uwielbiam oglądać zdjęcia pięknych wnętrz, mebli, projektów, za nic nie umiem przeobrazić tego w pasję, która przyniosła by mi dochody.

Nie mam pomysłu na samorealizację… Może Tobie przyjdzie do głowy jak mogłabym taki nawyk pozytywnie wykorzystać. Projektuję też wnętrza, ale to nie przynosi mi radości takiej jak bym sobie wyobrażała pełnię szczęścia. Jest to dla mnie męczące.

Czy widzisz w tej mojej fanaberii jakiś potencjał? Jak mogłabym wykorzystać swoje poczucie estetyki? Marzę o tym, aby stać się ekspertem w jakiejś dziedzinie i przynosić radość i pożytek innym ludziom używając swoich zdolności i talentów. Będę bardzo wdzięczna za Twoje cenne uwagi. Myślę, że wielu ludzi ma taki sam problem jak ja.

Jeżeli chcesz opublikuj moją wiadomość na swoim bloogu.

 Pozdrawiam serdecznie i z niecierpliwością czekam na odpowiedź.

Emi

W odpowiedzi na list przygotowałam dwa ćwiczenia FasterEFT. Myślę, że jest to lepsze i szybsze rozwiązanie, niż teoria którą mogłabym tu zaserwować.

Pierwsze ćwiczenie FasterEFT ma za zadanie usunąć z naszej podświadomości wszelką niepewność i wątpliwości odnośnie naszej prawdziwej pasji życiowej. W tym ćwiczeniu ważnym jest odczucie w ciele wszelkich reakcji, kiedy mówimy do siebie frazę:

Moja prawdziwa pasja. Coś, co wreszcie dałoby mi satysfakcję w życiu.

Po odczuciu tych symptomów, opukujemy punkty na ciele. Dzięki temu pobudzamy zablokowaną energię związaną z tym tematem do ruchu. W efekcie uwolnimy ją i zrobimy przestrzeń do wprogramowania nowych  przekonań na temat naszej prawdziwej pasji. Do tego właśnie służy drugie ćwiczenie FasterEFT.

Moje uwagi do tych ćwiczeń:

Byłam bardzo zaskoczona swoją reakcją na te ćwiczenia. Mimo, że znam już swoją pasję życiową (a jest to to, czym teraz dzielę się na tym blogu) moje reakcje w ciele po wykonaniu drugiego ćwiczenia były zastanawiające. Otóż na niektóre frazy moje ciało zaczęło reagować gwałtownym kaszlem. Pojawiły się także łzy (uwolnienia?). 

Po wykonaniu tego ćwiczenia czuję się znacznie bardziej dostrojona do mojej pasji, a nawet więcej, czuję się znacznie bardziej dostrojona do mojej misji życia :). Z pewnością wykonam to ćwiczenie jeszcze kilkakrotnie, aż moje ciało zacznie reagować ze spokojem i radością na wszystkie frazy używane w ćwiczeniu. 

Dlatego polecam Ci wykonanie go, nawet jeżeli znasz już swoją pasję życiową.

A jeżeli  Twoja pasja życiowa nie ujawniła się w pełni, z pewnością te proste, kilkuminutowe ćwiczenia pomogą Ci ją sobie uświadomić. 

Ćwiczenie 1 FasterEFT . Ćwiczenie to ma za zadanie usunąć z Twojej podświadomości wszelką niepewność i wątpliwości odnośnie Twojej prawdziwej pasji życiowej.

Ćwiczenie 2 FasterEFT . Dzięki temu ćwiczeniu uświadomisz sobie swoją prawdziwą pasję życiową, otworzysz się na nią, dopuścisz możliwość jej zaistnienia i pozwolisz sobie ją odczuć.

Ps. Proszę, podziel się swoimi odczuciami i przemyśleniami po wykonaniu tych ćwiczeń w komentarzu poniżej.