Ograniczające przekonania na temat pieniędzy.

ograniczające przekonania na temat pieniędzy

Dziś odpowiadam na list Grazi dotyczący jej rozczarowania z dotychczasowej pracy nad zmianą na lepsze swojej sytuacji materialnej oraz zmiany ograniczających przekonań na temat pieniędzy.

Oto treść listu:

Witam

 Równy rok temu zainwestowałam w siebie w kurs online „Przyciągnij pieniądze” , dzielnie przerabiałam warsztat ,tysiące afirmacji pisałam na temat pieniędzy i bogactwa od lat , nagrałam nowe przekonania na temat pieniędzy i bogactwa i powtarzałam , powtarzałam …….i zaliczyłam warsztat Ustawień Helingera, aż w końcu dałam sobie spokój i żyję bardzo skromnie ,nie mam pojęcia co mnie trzyma przed obfitością i bogactwem . Może Basiu coś pozytywnego mi podpowiesz.

 Pozdrawiam Grazia

Dziękuję za list Graziu, gdyż dzięki niemu może odpowiem na wątpliwości innych czytelników mojego bloga, dotyczące tego tematu.

 Graziu, być może za mało wierzysz w siebie i w swoje wizje, by przyciągnąć pieniądze?  Albo może masz przeczucie, że nie zasługujesz na nie? Albo w Twojej rodzinie zawsze skromnie się żyło i Ty teraz trzymasz sztamę ze swoją rodziną na poziomie podświadomym, identyfikujesz się z nią (może nawet pokoleniowo) i dlatego tkwisz ciągle w miejscu. Albo po prostu w Twojej podświadomości wciąż tkwią ograniczające przekonania na temat pieniędzy.

Z pewnością Ustawienia Helingera wniosły coś do Twojego życia, jakieś pozytywne zmiany ale niekoniecznie jeszcze na polu przekonań związanych z pieniędzmi. Przyjrzyj się temu dokładnie i bądź że sobą szczera.

 Jeżeli chodzi o afirmacje to z mojego doświadczenia wynika, że mogą one czasem bardziej szkodzić niż pomagać. Wszystko zależy od tego, czy odczuwamy wewnętrzny opór, gdy je piszemy lub wypowiadamy. Gdy czujemy ten opór, oznacza to, że afirmacja nie jest dla nas dobra i należy tak zmienić jej treść, by wypowiadając ją czuć się w pełni podekscytowanym a także czuć wewnętrzną zgodę na jej treść. Wtedy dopiero mamy pewność, że sobie pomagamy a nie szkodzimy.

Nowe przekonania na temat pieniędzy zastępujące ograniczające przekonania na temat pieniędzy, możemy sobie wgrać dopiero wtedy, kiedy w naszym wnętrzu będzie na to miejsce. Bo czyż możesz wlać herbatę, to szklanki, która już jest nią napełniona?

 Dlatego najpierw warto popracować ze starymi, fundamentalnymi ograniczającymi nas przekonaniami na temat pieniędzy, wyzerować ich znaczenie dla nas i dopiero wtedy wprowadzać nowe, pozytywne przekonania na temat pieniędzy.

Wszyscy mamy w sobie, nosimy w sobie ograniczające przekonania na temat pieniędzy i możliwości posiadania przez nas pieniędzy w określonej ilości. Mamy w sobie moc do zmiany, ale czasami musimy być bardzo cierpliwi, zanim te zmiany nastąpią.

 Próby ulepszenia naszego życia, chęć życia w dostatku to pierwszy krok do przemiany naszego wnętrza. Do znalezienia w sobie ukrytych kodów, przeszkód i które utrudniają osiągnięcie zadowolenia w świecie fizycznym.

 Już zaczęłaś te kroki robić, to wspaniale.

 Po prostu nasz wewnętrzny świat nie pozwala nam z jakiś przyczyn na realizacje w świecie zewnętrznym. Dlatego pragnienie wolności finansowej i poczynienie w tym kierunku kolejnych kroków, nieodwołalnie wiąże się także z zmianą naszego wnętrza i poszerzeniem świadomości.

Może zadajesz sobie takie pytania: dlaczego nie dostaję tego, czego pragnę? Dlaczego pomimo moich starań, wizualizacji, działań efekt końcowy jest niedostateczny? Dlaczego, te ograniczające przekonania na temat pieniędzy wciąż we mnie tkwią, mimo, że bardzo starałam się je zmienić.

Ja też kilkanaście lat temu byłam w podobnej sytuacji. Założyłam własną firmę: „Ośrodek rozwoju kreatywności” Bardzo wierzyłam, że mi się uda, wizualizowałam, afirmowałam i… po roku musiałam zamknąć działalność i do tego miałam długi do spłacenia. To był ciężki okres dla mnie, bo czułam, że wszystko w co wierzyłam , cały system, który sobie zbudowałam i który się sprawdzał w praktyce we wszystkim, ale nie sprawdził się odnośnie mojego ośrodka legł w gruzach. Trwało chwilę, zanim się z tego podniosłam. Ale podniosłam się i zaczęłam dostrzegać świat i swoje życie na zupełnie innym poziomie. Na głębszym poziomie.

Dlatego może lepiej jest zamienić te pytania na inne: Co by było, gdyby moja sytuacja materialna się poprawiła? Jak bym się czuła? I następnie sprawdzać w swoim wnętrzu odpowiedzi na nie. Jeżeli odpowiedzią jest uczucie oporu, niepokoju, to oznacza to tylko istnienie w nas starych niepotrzebnych przekonań na temat pieniędzy oraz naszego poziomu materialnego bogactwa.

 Moja rada: Nie ustawaj w próbach. Edison, zanim odkrył żarówkę próbował 1000 razy. I udało mu się! Czasami zbyt łatwo ulegamy rezygnacji wierząc, że i tak wszystko zależne jest od przeznaczenia i losu, szczęścia, czy różnych sił zewnętrznych. A tak naprawdę, większość z tego, to opór w naszym wnętrzu związany ze starymi programami i przekonaniami, które już dawno przestały nam służyć. Dlatego nie ustawaj w próbach Graziu, nie zrażaj się początkowymi niepowodzeniami, drąż temat, sprawdzaj co na Ciebie działa, a co nie, bądź wytrwała a pozytywne efekty naprawdę przyjdą.

Ps.

Jeżeli pragniesz dla siebie głębokiej, pozytywnej poprawy w Twoich relacjach z pieniędzmi oraz pragniesz podnieść swój finansowy termostat na wyższy poziom zapraszam Cię na warsztaty internetowe pt: „Odblokuj Swoje Bogactwo”

Masz czas tylko do jutra (piątek 13.02.2015) do godz. 22.00. Po tej godzinie kończę zapisy. Naprawdę warto skorzystać z tej okazji dzisiaj. Po pierwsze kolejna edycja programu będzie dopiero za kilka miesięcy. Po drugie – Nie wiem, czy program będzie dostępny następnym razem w tak korzystnych cenach.

Skorzystaj z warsztatów tutaj:

http://sukces.wszystkodlaciebie.pl/osb-podstawa-oferta-promocja/

Ps 2. 

Jeżeli chcesz skorzystać z wszystkich 8 wtorkowych spotkań pt: „Wolność Finansowa” przygotowałam cały pakiet nagrań z tych spotkań.

Pakiet ten jest teraz dołączony jako extra bonus do mojego flagowego Programu:  „Odblokuj Swoje Bogactwo” (OSB). 

Od dzisiaj do piątku 13.02.2015 do godziny 22.00 otwieram ponowne zapisy na Program OSB cz.1.  Zobacz proszę szczegóły tutaj:

Możesz też skorzystać tylko z promocyjnej ceny pakietu 8 nagrań „Wolność Finansowa” Promocja na ten pakiet jest tylko dostępna również tylko do  piątku 13.02.2015 do godziny 22.00. 

Sprawdź proszę szczegóły tutaj: 

http://sukces.wszystkodlaciebie.pl/osb-podstawa-oferta-promocja/

osb