wolność finansowaMam nadmiar pieniędzy – to tytuł czwartego spotkania z serii: Wolność Finansowa.

Inspiracją warsztatu był list, który dostałam od uczestniczki poprzedniego spotkania:

Witam serdecznie Pani BASIU,

 po ostatnim spotkaniu wtorkowym  chodzi mi po głowie pewna myśl.  Otóż przyczyną dla której nie mogę mieć lepszej , dobrej, bardzo dobrej sytuacji finansowej i  otrzymywać  więcej pieniędzy, niż mam wydatków, może być to że nie jestem gotowa na  taką sytuację.

Że  otrzymywanie większej ilości pieniędzy, niż mam wydatków, czyli tzw. nadmiar powoduje, że  to jest dla mnie za dużo – NADMIAR PIENIĘDZY – , tak naprawdę nie potrzebuję czegoś” za dużo”, wystarcza mi mieć w sam raz, dlatego zawsze, ale to zawsze kiedy otrzymuję jakieś dodatkowe pieniądze natychmiast pojawiają się dodatkowe wydatki, co w efekcie powoduje konieczność niezwłocznego wydalania tego ‚ nadmiaru” , aby wprowadzić stan ” równowagi”.

W takiej sytuacji  tak naprawdę blokuje mnie to przed podniesieniem standardu życia, posiadaniem pieniędzy an przyjemności nie tylko na podstawowe potrzeby. (być może wiąże się to też z blokadą na danie sobie zgody na robienie sobie przyjemności poprzez kupowanie  rzeczy wyłącznie dla własnej przyjemności np dobra książka, pójście do opery, wycieczka, wczasy, piękna biżuteria)

Naprawdę nie wiem ale, czuję pod skórą,  że może o to chodzić, o  brak gotowości na posiadanie  nadmiaru i niepokój, opór z tym związany oraz o problem że sprawiam sobie przyjemność. Jestem bardzo ciekawa co Pani o tym sądzi”

Kiedy byliśmy otoczeni biedą, albo żyliśmy na pograniczu biedy, znamy tylko ten stan. Wypracowaliśmy w sobie mechanizmy przetrwania. Nie wiemy dosłownie jak to jest być bogatym. A kiedy nie wiemy, możemy się tego lękać. Zwykle za nieznanym czai się lęk. Nawet, kiedy to nieznane może być czymś dobrym dla nas.

Dlatego proponuję kilka ćwiczeń:

  1. Mam nadmiar pieniędzy. Ćwiczenie z serii Kwantowa Transformacja.
  2. Naprawdę nie potrzebuję czegoś „za dużo”, wystarcza mi w sam raz. Ćwiczenie EFT
  3. Co będzie, jeżeli będę otoczona/otoczony bogactwem? Co będzie, jeżeli będę miał/a wszystko, czego pragnę? Ćwiczenie z serii Kwantowa Transformacja.
  4. Ćwiczenie EFT :
  • Kim mogę się stać, kiedy pozwolę, by moje pieniądze ciężko dla mnie pracowały i było ich coraz więcej.
  • Co jest możliwe dla mnie, kiedy, pozwolę, by moje pieniądze ciężko dla mnie pracowały i było ich coraz więcej.
  • Co jest możliwe dla mnie, kiedy moje pieniądze ciężko dla mnie pracują i jest ich coraz więcej.
  • Kim mogę się stać, kiedy moje pieniądze ciężko dla mnie pracują i jest ich coraz więcej.
  1. Dwupunkt dla grupy:

Mój mechanizm przetrwania związany z biedą i niedostatkiem wszelkiego dobra.

Zapraszam Cię do ćwiczeń 🙂 Oto nagranie:

Nagranie niedostępne.

Ps.

Proszę, podziel się w komentarzu poniżej swoimi odczuciami z wykonywanych ćwiczeń. Będzie to bardzo wartościowe dla mnie, jak i dla innych czytelników tego bloga.

Ps. 2

Niektóre ćwiczenia wykonywane na spotkaniu pochodzą z mojego flagowego programu:  „Odblokuj Swoje Bogactwo”(OSB)

Sprawdź proszę szczegóły tutaj: 

http://sukces.wszystkodlaciebie.pl/odblokuj-swoje-bogactwo-oferta-promocja/