Czy wiesz dlaczego w pewnych sytuacjach jesteś 100% pewna siebie, a w innych Twoja pewność siebie wynosi zaledwie na kilka procent?

Od czego jest uzależniony poziom naszej pewności siebie?

Jakie dwie główne rzeczy przyczyniają się do odczuwania zrównoważonej wysokiej pewności siebie?

Jeżeli chcesz poznać odpowiedzi na te pytania

oglądnij wideo lub skorzystaj z transkryptu poniżej. 

Transkrypt:

Zastanawiałam się nad pewnością siebie i nad tym, że czasami ją mam, a czasami mi jej brakuje. Zaczęłam myśleć o tym, dlaczego tak się dzieje, gdyż ogólnie uważam siebie, za osobę pewną siebie.

Niby wiedziałam co to znaczy być pewną siebie, ale nigdy wystarczająco nie wgłębiałam się w ten temat.

Od kilku miesięcy przygotowuję zupełnie nowy Program. Jest to 10 Dniowe Wyzwanie – „WZMOCNIJ PEWNOŚĆ SIEBIE W BIZNESIE I W SWOIM ŻYCIU w 10 DNI” (WPS).

W trakcie zbierania materiałów do tego programu znalazłam informację o dwóch kluczowych składnikach pewności siebie.

Informacja ta od razu wyjaśniła mi dlaczego w pewnych sytuacjach naprawdę jestem 100% pewna siebie, a w innych zaledwie na kilka procent.

Chcesz się dowiedzieć dlaczego?

Witam Cię serdecznie. Mówi Barbara Łukowiak z odblokujswojebogactwo.pl.

Pomagam wzmocnić pewność siebie uzdolnionym, nastawionym na sukces, świadomym i twórczym przedsiębiorcom, którzy wiedzą, że mogliby osiągnąć znacznie większe sukcesy zawodowe i byli w stanie pomóc większej ilości klientów, jeśli by w pełni zaufali sobie oraz swoim decyzjom, uwierzyli w siebie i podejmowali pewne siebie oraz trafne działania.

Na naszym ostatnim spotkaniu mówiłam o tym, że Pewność Siebie może być trudna do zdefiniowania, ale na pewno wiesz, kiedy ją masz. Oraz, że 100% pewność siebie to stan, w którym czujesz się dobrze sama ze sobą w każdej sytuacji.

Pewność siebie to stan. To nie jest emocja, to nie jest sposób myślenia to stan.

Możesz być pewna siebie w jednych sytuacjach i zupełnie niepewna w innych.

Dlaczego tak się dzieje?

Otóż istnieją dwie główne rzeczy, które przyczyniają się do odczuwania pewności siebie.

Są to: poczucie własnej skuteczności oraz poczucie własnej wartości.

Czy wiersz już dlaczego w pewnych sytuacjach jesteś 100% pewna siebie, a w innych zaledwie na kilka procent?

Im mniej masz danego składnika w sytuacji, w której się znajdujesz, tym mniejsza jest Twoja pewność siebie. To jest takie proste!

Dobrą wiadomością jest to, że kiedy to już wiesz, możesz poczynić kroki, by zwiększyć poczucie skuteczności oraz poczucie własnej wartości.

W jaki sposób możesz to zrobić?

Poczucie własnej skuteczności można bardzo łatwo rozwinąć tworząc i realizując cele biznesowe. Przy czym warto rozpocząć od realizacji małych celów i powoli zwiększać ich rangę. Za każdym razem, kiedy uda Ci się osiągnąć cel Twoja pewność siebie również wzrośnie.

Największy wpływ na poczucie Twojej Własnej Wartości mają Twoje własne myśli na Twój temat. Myśli są w istocie informacją od Twoich wewnętrznych części, które w trakcie Twojego życia mogły zostać zamrożone, zagubione w sytuacjach, które wydarzyły się w przeszłości.

By Twoje poczucie własnej wartości zwiększyło się, na początek udziel sobie ważnego pozwolenia:

Przede wszystkim udziel sobie samej pozwolenia na to, by zobaczyć, rozpoznać to, jak niesamowitą osobą jesteś. Po prostu udziel sobie na to pozwolenia. To pierwszy krok.

Następnym krokiem jest udzielenie sobie pozwolenia na to, by mówić śmiało o tym, jak dobra jesteś w tym co robisz.

Te kilka pozwoleń już rozpocznie głęboką zmianę w Tobie i przyczyni się do zwiększenia Twojej pewności siebie.

Bardzo ciekawym jest to, że kiedy masz zaniżone poczucie własnej wartości nawet udzielenie sobie pozwolenia może być dla Ciebie trudne.

Sprawdź proszę, jak to się przedstawia u Ciebie.

Powiedz do siebie: Pozwalam sobie w pełni zobaczyć i rozpoznać, jak niesamowitą osobą jestem.

Być może kiedy to mówisz do siebie, albo nawet tylko czytasz te słowa wzbudza się w Tobie szereg uczuć. I dokładnie czujesz je w tym miejscu swojego ciała. Może czujesz, że w jakiś sposób okłamujesz siebie. Czujesz, że nie jest to prawdą.

Kiedy masz zaniżone poczucie własnej wartości właśnie tak możesz reagować na te słowa.

Istnieje jeszcze coś takiego jak przerost poczucia własnej wartości. I wtedy mówiąc do siebie: Pozwalam sobie w pełni zobaczyć i rozpoznać, jak niesamowitą osobą jestem możesz czuć wręcz bunt wewnętrzny, który Ci mówi: Po co mam to rozpoznawać. WIEM, że jestem niesamowita!

Jeżeli jesteś jedną z osób, które właśnie w ten sposób zareagowały na te słowa, oznacza to, że Twoje poczucie własnej wartości także nie jest na odpowiednim, zrównoważonym poziomie.

Dlaczego to mówię? Świadczy o tym odruch protestu i bunt wewnętrzny.

W pełni zdrowe i zrównoważone poczucie własnej wartości ma osoba, która WIE, że jest niesamowita i jest to dla niej całkowicie normalne, oczywiste. Ten fakt nie wywołuje u niej żadnych emocji – pozytywnych, czy negatywnych.

Co dalej? Podczas naszego kolejnego spotkania podam Ci więcej praktycznych szczegółów odnośnie zwiększenia poczucia własnej skuteczności.

A na razie pamiętaj, że Jesteś niesamowita taka jaka jesteś! Już nie mogę się doczekać, by zobaczyć Twoje następne osiągnięcia 🙂

Jeżeli chcesz, możesz zostawić swój komentarz pod tym video. Może masz swoje uwagi i przemyślenia na temat pewności siebie?

A może masz jakieś pytania do mnie odnośnie tego tematu?

Dziękuję Ci bardzo za uwagę i do zobaczenia na naszym kolejnym spotkaniu. Mówiła Barbara Łukowiak.

 

Ps.

WZMOCNIJ PEWNOŚĆ SIEBIE W BIZNESIE I W SWOIM ŻYCIU w 10 DNIWłaśnie jestem w trakcie tworzenia Programu:  „10-21-40 Dniowe Wyzwanie – Wzmocnij Pewność Siebie w Biznesie i w Swoim Życiu w 10-21-40 Dni” Planuję jego pierwsze wydanie pod koniec marca lub na początku kwietnia tego roku (2018).

Jeżeli jesteś wstępnie zainteresowana/zainteresowany tym programem, zapisz się proszę, poniżej. Jak tylko program będzie gotowy będziesz jedną z pierwszych osób, które się o tym dowiedzą:  

http://odblokujswojebogactwo.pl/wps-zapis-wstepny/

Dodatkowe informacje o Programie WPS

Program:  „10-21-40 Dniowe Wyzwanie – Wzmocnij Pewność Siebie w Biznesie i w Swoim Życiu w 10 – 21 – 40 Dni” w skrócie WPS – przygotowany jest w 3 różnych Pakietach: WPS -10, WPS-21 oraz WPS-40

Z każdym dniem trwania programu budujemy „mięśnie” Pewności siebie, Samooceny oraz Poczucia Własnej Wartości. W zależności od wersji którą zakupisz będziesz rozwijać te mięśnie w okresie:

  • Pakiet WPS -10 Program trwa 10 dni.
  • Pakiet WPS-21 Program trwa 21 dni.
  • Pakiet WPS-40 Program trwa 40 dni.

Jeżeli jesteś wstępnie zainteresowana/zainteresowany tym programem, zapisz się proszę, poniżej. Jak tylko program będzie gotowy będziesz jedną z pierwszych osób, które się o tym dowiedzą:  http://odblokujswojebogactwo.pl/wps-zapis-wstepny/

 

Polecane:

Urzeczywistnij Swoje Marzenia maly2

 

 

Jeżeli nie posiadasz jeszcze poradnika: „Urzeczywistnij swoje Marzenia”, a jesteś nim zainteresowana/zainteresowany, pobierz książkę tutaj: http://odblokujswojebogactwo.pl/urzeczywistnij-swoje-marzenia-ksiazka-promocja