Jak wyznaczać sobie celeCzy Ty również masz problemy z wyznaczaniem swoich celów i osiąganiem założonych planów?

Jak wyznaczać sobie cele które osiągniesz? Powiem Ci, że wyznaczanie swoich celów i ich osiąganie wcale nie jest takie trudne. Wystarczy mieć tylko odpowiednie do tego podejście. Wyznaczanie swoich celów i ich osiąganie tak naprawdę ma wiele wspólnego z naszymi marzeniami. Gdyż to właśnie cele prowadzą do spełnienia naszych marzeń. Spójrzmy na cele właśnie z tego punktu widzenia.

Dzisiejszy artykuł jest częścią mojego  kursu: „Nowa Formuła do Realizacji Marzeń  Dla czytelników mojego bloga kurs ten jest udostępniony zupełnie za darmo. Kurs ten przeznaczony jest głównie dla utalentowanych, nastawionych na sukces świadomych przedsiębiorców o otwartym sercu i umyśle, którzy pragną przekuć swoje marzenia w rzeczywistość.

Zacznijmy od tego, że ważnym krokiem w realizacji naszych marzeń jako świadomych przedsiębiorców jest pozwolenie sobie na odczuwanie swoich marzeń, dopuszczenie swoich marzeń do siebie. Jest to związane z pozwoleniem sobie na odkrycie siebie oraz pozwoleniem sobie na odczucie tego, czego naprawdę pragniesz w życiu.

Dlatego teraz zastanów się: Czego tak naprawdę chcesz? Czy dotyczy to wolności finansowej, osiągnięcia sukcesu zawodowego, poprawienia relacji w swoim związku partnerskim, zdobycia nowej pracy, poprawy zdrowia, spotkania bliźniaczej duszy? Czego tak naprawdę chcesz?

Wiele osób marzy o bogactwie. Bogactwo, to obszar, w którym w dzisiejszych czasach większość ludzi ma masę blokad. Prawdziwa finansowa wolność, kiedy jej nie ma, przyczynia się do tego, że nie możesz cieszyć się w pełni szczęśliwym i spełnionym życiem.

A może Twoim marzeniem jest zwiększenie ilości klientów, lub uzyskanie większej ilości czasu dla siebie i dla rodziny?

Lista Twoich marzeń i Twoich pragnień może być naprawdę duża. Warto je sobie wszystkie wypisać na kartce.

Kiedy chcemy „przekuć” nasze marzenia w rzeczywistość, to właśnie wyznaczanie celów i zapisanie ich jest kluczowe w ich osiągnięciu. Dzięki temu prostemu zabiegowi  jasno precyzujemy co chcemy osiągnąć, by następnie krok po kroku zmierzać do realizacji tego.

Jeśli wiemy na czym stoimy i precyzyjnie zapiszemy to, co chcemy osiągnąć, wiemy na czym się koncentrować by posuwać się do przodu w naszych zamierzeniach.

Jak wyznaczać sobie cele?

Anthony Robbins w książce pt: „OLBRZYMIE KROKI” w doskonały sposób opisuje jak wyznaczyć sobie cele w czterech najważniejszych dziedzinach życia. Oto kilka zasad, które proponuje:

Przede wszystkim myśląc o swoich marzeniach baw się dobrze. Pamiętasz jak to było, kiedy byłaś dzieckiem i za chwilę miałaś usiąść Świętemu Mikołajowi na kolanach? Pamiętasz w jakim stanie podniecenia, niecierpliwości i oczekiwania byłaś? Odczuwając taki stan wszystko wydaje się być w zasięgu naszej ręki, nie ma rzeczy niemożliwych albo zbyt drogich.

  1. Dlatego myśląc o swoich marzeniach zadawaj sobie dwa pytania:
  • Czego chciałabym od życia, gdybym wiedziała na pewno, że mogę mieć wszystko?
  • Co zrobiłabym, gdybym miała gwarancję sukcesu każdego posunięcia?
  1. Każdemu z celów wyznacz dokładny czas na realizację – pół roku, rok, pięć lat, dziesięć lat, itd.
    3. Zaznacz wyraźnie najważniejszy cel do osiągnięcia w ciągu jednego roku.
    4. W kilku słowach napisz, dlaczego koniecznie musisz osiągnąć ten właśnie cel w ciągu nadchodzącego roku.

Jak wyznaczać sobie CELE OSOBISTE

Zacznij od zaplanowania celów osobistych. Zadowolenie z życia osobistego, poczucie spełnienia stanowi podstawę wszystkich innych osiągnięć w całym życiu. Zastanów się przez kilka minut nad wszystkimi możliwościami:

Czego chciałbyś się nauczyć? Jakie umiejętności chciałbyś opanować? Jakie cechy charakteru chciałbyś w sobie rozwijać? Z jakimi ludźmi przebywać? Kim chciałabyś być? Czy jakakolwiek część Ciebie Cię wstrzymuje? Czy coś w Twoim zachowaniu Cię denerwuje? Jeśli tak, wyznacz cele aby usunąć problem.

Jak wyznaczać sobie CELE ZWIĄZANE Z PRACĄ/INTERESAMI/MAJĄTKIEM

Czy pragniesz znaleźć się w samej czołówce tysięcy przedstawicieli własnego zawodu, czy tez jesteś profesjonalnym studentem zbierającym bogactwo wiedzy, masz teraz szansę udowodnić, że się liczysz.

Zastanów się przez kilka minut nad wszystkimi możliwościami:

Ile pieniędzy chciałabyś zgromadzić? Co chcesz osiągnąć w swojej firmie/na swoim stanowisku? Ile chcesz zarabiać rocznie? Jakie decyzje finansowe musisz podjąć?

Jak wyznaczać sobie CELE ZWIĄZANE Z ZABAWĄ/PRZYJEMNOŚCIAMI

Gdybyś nie miała żadnych ograniczeń finansowych, co chciałabyś mieć, co przeżyć?  Gdybyś złowiła złotą rybkę, jakie byłyby twoje życzenia?

Zastanów się przez kilka minut nad wszystkimi możliwościami:

Co chciałabyś kupić? W jakich wydarzeniach uczestniczyć? Jakie przygody przeżyć? Gdzie wyjechać? Jaką część globu zwiedzić? Jakie osobo poznać?

Jak wyznaczać sobie CELE ZWIĄZANE Z POMOCĄ INNYM

Masz możliwość zostawić po sobie jakiś znak, stworzyć coś, co prawdziwie odmieni życie innych ludzi.

Zastanów się przez kilka minut nad wszystkimi możliwościami:

Jaki wkład możesz wnieść w życie innych? Komu możesz pomóc? W jaki sposób? Co możesz stworzyć?

Poświęć tyle czasu na wyznaczenie swoich celów, ile jest potrzebne. Jest to bardzo istotny krok w zmianie Twojego życia na lepsze, przyjemniejsze, ciekawsze i pełniejsze. Dlatego warto zainwestować ten czas!

Ps.

Jeżeli jesteś utalentowanym, nastawionym na sukces świadomym i twórczym przedsiębiorcą o otwartym sercu i umyśle, jeżeli przez swoją pracę i osobowość transformujesz życie innych osób, zostaw proszę w komentarzu poniżej swoje przemyślenia na temat tego artykułu i/lub swoje pytania dotyczące wyznaczania celów. Będzie to dla mnie niezwykle pomocne, gdyż jak powiedziałam jestem w trakcie tworzenia nowego kursu. Dlatego będę mogła go dostosować właśnie do Twoich potrzeb.

 

POLECANE:

Odbierz DARMOWY WSTĘP na Szkolenie Internetowe:

Nowa Formuła Sukcesu Do Realizacji Marzeń

„Nowa Formuła Sukcesu Do Realizacji Marzeń” + dodatkowe prezenty. Całość o wartości:

57 PLN

Odbierz PREZENTY ZAPISUJĄC się tutaj >>>

Szanuję Twoją prywatność. Nikomu nie udostępniam Twoich danych! Pozdrawiam i do zobaczenia po drugiej stronie 🙂 Barbara Łukowiak