81 golabDziękuję Ci, jeżeli jesteś jedną z osób, które odpowiedziały na pytanie: Co jest obecnie Twoim nr 1 pojedynczym, największym WYZWANIEM (problemem)?  W czym mogłabym Ci pomóc na drodze Twojego rozwoju? 

Pytanie było zadane na stronie: http://www.surveygizmo.com/s3/2519036/4302602ff7c0

Poniżej umieszczam screen obrazu z ilością dotychczasowych odpowiedzi na to pytanie. Jak widać  118 osób odpowiedziało na trzy zadane pytania, a 154 udzieliło częściowej odpowiedzi.
ankieta2

 

 

Jednym z problemów do rozwiązania, o jakich sygnalizowały mi osoby w tej ankiecie było odnalezienie swojej pasji życiowej:

ankieta1

Ania napisała:

Wybór drogi, która pozwoliłaby mi rozwijać moje prawdziwe talenty, która byłaby moją pasją i która byłaby źródłem utrzymania na przyszłość. Mam z tym poważny problem, bo od kilku lat mogłabym spełniać swoje marzenia, ale za co się wezmę, to nie czuję się wystarczająco dobra i pochłonięta tematem. Mam obecnie 58 lat i bardzo bym chciała zająć się czymś, ale tak całkowicie. Nie tylko nie potrafię rozpoznać w sobie talentu, ale ta sytuacja doprowadza mnie do depresji (pomimo, że jestem w szczęśliwym związku, mam zaspokojone podstawowe potrzeby, a nawet bym powiedziała, że mąż mnie rozpieszcza). Brakuje mi chęci do działania, wpadłam w jakiś marazm i nie potrafię się z tego otrząsnąć. I nie pomagają mi ani mądre książki, ani wykłady – ja „to wszystko wiem”, tylko nie umiem przenieść do swojego życia. Poczucie porażki coraz bardziej mnie pochłania, zaczęłam unikać ludzi i jestem okropnie znerwicowana.  Nie wiem już co robić, bo TAK żyć mi się nie chce. Ania 

Tak się  składa, że ponad rok temu przygotowałam dwa ćwiczenia FasterEFT na ten temat. Myślę, że jest to lepsze i szybsze rozwiązanie, niż teoria którą mogłabym tu zaserwować.

Pierwsze ćwiczenie FasterEFT ma za zadanie usunąć z naszej podświadomości wszelką niepewność i wątpliwości odnośnie naszej prawdziwej pasji życiowej. W tym ćwiczeniu ważnym jest odczucie w ciele wszelkich reakcji, kiedy mówimy do siebie frazę:

Moja prawdziwa pasja. Coś, co wreszcie dałoby mi satysfakcję w życiu.

Po odczuciu tych symptomów, opukujemy punkty na ciele. Dzięki temu pobudzamy zablokowaną energię związaną z tym tematem do ruchu. W efekcie uwolnimy ją i zrobimy przestrzeń do wprogramowania nowych  przekonań na temat naszej prawdziwej pasji. Do tego właśnie służy drugie ćwiczenie FasterEFT.

Moje uwagi do tych ćwiczeń:

Byłam bardzo zaskoczona swoją reakcją na te ćwiczenia. Mimo, że znam już swoją pasję życiową (a jest to to, czym teraz dzielę się na tym blogu) moje reakcje w ciele po wykonaniu drugiego ćwiczenia były zastanawiające. Otóż na niektóre frazy moje ciało zaczęło reagować gwałtownym kaszlem. Pojawiły się także łzy (uwolnienia?). 

Po wykonaniu tego ćwiczenia czuję się znacznie bardziej dostrojona do mojej pasji, a nawet więcej, czuję się znacznie bardziej dostrojona do mojej misji życia :). Z pewnością wykonam to ćwiczenie jeszcze kilkakrotnie, aż moje ciało zacznie reagować ze spokojem i radością na wszystkie frazy używane w ćwiczeniu. 

Dlatego polecam Ci wykonanie go, nawet jeżeli znasz już swoją pasję życiową.

A jeżeli  Twoja pasja życiowa nie ujawniła się w pełni, z pewnością te proste, kilkuminutowe ćwiczenia pomogą Ci ją sobie uświadomić. 

Ćwiczenie 1 FasterEFT . Ćwiczenie to ma za zadanie usunąć z Twojej podświadomości wszelką niepewność i wątpliwości odnośnie Twojej prawdziwej pasji życiowej.

Ćwiczenie 2 FasterEFT . Dzięki temu ćwiczeniu uświadomisz sobie swoją prawdziwą pasję życiową, otworzysz się na nią, dopuścisz możliwość jej zaistnienia i pozwolisz sobie ją odczuć.

 

Ps. Proszę, podziel się swoimi odczuciami i przemyśleniami po wykonaniu tych ćwiczeń w komentarzu poniżej.

Ps2.

Ps. Jeżeli chcesz się podzielić ze mną odpowiedzią na pytanie: Co jest obecnie Twoim nr 1 pojedynczym, największym WYZWANIEM (problemem)?  W czym mogłabym Ci pomóc na drodze Twojego rozwoju? możesz to jeszcze zrobić.

Zajmie Ci tylko około 3-5 minut. Ankieta jest anonimowa.

http://www.surveygizmo.com/s3/2519036/4302602ff7c0