Czy znasz zasadę lustra?

Oto ona:

Ludzie i świat traktują Cię zgodnie z tym, co o sobie myślisz. Jest to zasada tzw. lustra.

Czy zdajesz sobie z tego sprawę czy nie, sama tworzysz wzorzec, według którego inni nawiązują z tobą kontakt. Czyli to, jak ludzie mówią do ciebie, jak cię traktują, co myślą oraz czego oczekują od ciebie, odbywa się pod twoje dyktando.

Czytaj dalej lub oglądnij wideo poniżej:

 

Nie zdajemy sobie sprawy z tego, ile ukrytych myśli nas osłabia i trzyma w naszych przyzwyczajeniach. Spędzamy dosłownie całe dnie na autopilocie. Idziemy tą samą drogą do sklepu czy pracy. Robimy te same rzeczy w określonych porach dnia. Nie zastanawiamy się wcale, nad tym, czy to nam służy.

Kiedy masz negatywne myśli na swój temat, często tracisz okazje, opóźniasz swoje działania i zwlekasz w nieskończoność.

Jeśli nie przerwiemy tych negatywnych wzorców myślowych, najprawdopodobniej utworzymy ściągającą nas w dół spiralę, która przyniesie nam więcej frustracji, braku i negatywności.

Były czasy, kiedy sama walczyłam ze swoimi myślami. Czyli:

  • unikałam ich,
  • starałam się ignorować,
  • zmieniałam „temat”.

Nie było to skuteczne i nie przynosiło zadawalającego efektu.

W momencie, kiedy odkryłam, że myśli, to nic innego jak INFORMACJE, całkowicie zmieniłam swoje podejście do nich.

Według mnie myśli są INFORMACJĄ. Informacją pochodzącą z różnych źródeł naszej całej jaźni. Czyli informacją pochodzącą od wszystkich naszych części osobowości, które zostały ukształtowane podczas całej naszej egzystencji. Są to myśli pochodzące od naszej fizycznej części. Przychodzą do nas także informacje od naszej niefizycznej części.

Informacje od naszej niefizycznej części zawsze są inspirujące, wspierające, pozytywnie mobilizujące. To od tej części dostajemy momenty olśnienia, przesłania, ostrzeżenia, nowe idee.

Wszelkie negatywne, krytykujące, oceniające myśli pochodzą natomiast od naszych zagubionych, zamrożonych, niespełnionych części osobowości.

Prawda jest taka, że ​​nie chodzi o to, aby nigdy więcej nie mieć „negatywnej” myśli. Jak powiedziałam, myśli są informacją. Dlatego chodzi raczej o to, by zauważyć te myśli i szczerze przyznać się  do ich posiadania.

To jest pierwszy krok. Następnym krokiem jest zapytanie siebie: Czy jest to teraz użyteczne? Dzięki temu pytaniu znajdziesz się natychmiast tu i teraz. Czyli od razu wyjdziesz z danych negatywnych rozważań.

Trzecim krokiem, jest zastąpienie negatywnej myśli czymś pozytywnym.

Wykonując te trzy kroki, zaczynasz siebie „trenować” w inny sposób, niż robiłaś to dotychczas. Nie tylko przestajesz być bezwolna i automatycznie poddajesz się negatywnej taśmie. Dodatkowo wpływasz na zmiany w Twoim mózgu. Sprawiasz, że powstają w nim nowe ścieżki neuronowe związane z nowym rodzajem myślenia.

Co mam na myśli, mówiąc o zastąpieniu negatywnej myśli czymś pozytywnym?

W czasie trwania Programu Wzmocnij Pewność Siebie w biznesie i w swoim życiu, w skrócie WPS proponuję użycie Dziennego Punktu Skupienia. W zależności od dnia programu jest to afirmacja, pytanie lub emocja dnia. W każdym dniu inna.

Dzięki wykorzystaniu Dziennego Punktu Skupienia, nie tylko przekierujesz myślenie na inne tory. Zaczniesz także wprowadzać nowy program do Twojej podświadomości.

Kiedy zaczniesz używać specjalnie dobranych afirmacji, pytań, czy dziennych emocji dotyczących wzmocnienia poczucia własnej wartości, zaproponowanych w programie, zaczniesz tym samym tworzyć nowe ścieżki neuronowe dla tego schematu myślowego.

Możemy świadomie myśleć tylko o jednej rzeczy naraz. Kiedy więc wypełniasz swój umysł pozytywnymi myślami, nie ma miejsca na negatywne rzeczy. Dlatego negatywy znikają i stopniowo znikają też wątpliwości.

Dzisiaj proponuję Ci rozpoczęcie wyrobienia w sobie nawyku zauważania pojawiających się w Twojej  głowie myśli.

W związku z tym mam dla Ciebie propozycję. Przez cały jeden dzień bądź świadoma swoich myśli.

W mojej propozycji idę nawet dalej. Wiem, że nawet, jeśli podoba Ci się powyższy pomysł i pomyślałaś, że jest on wspaniały, zaraz po skończeniu czytania tego artykułu, zapomnisz o mojej propozycji.

Dlatego proponuję wybrać jeden konkretny dzień na podjęcie tego wyzwania.

Pomyślałam, że najbliższy poniedziałek może być tym dniem. Dlatego nazwałam go Dniem Uważności.

Proponuję, byś właśnie w najbliższy poniedziałek 23.04.2018 przez CAŁY JEDEŃ DZIEŃ była świadoma swoich myśli.

W tym dniu będą obowiązywać Cię trzy reguły:

  1. Przez cały dzień będziesz zauważać swoje negatywne myśli na jakikolwiek temat.
  2. Jak tylko zauważysz negatywną myśl zapytasz się siebie: Czy jest to teraz użyteczne?
  3. Następnie powiesz do siebie jedno słowo: „uważność”

Aby było jeszcze ciekawiej zapraszam Cię do mojej grupy na Facebooku. W grupie tej będziesz mogła wymienić się swoim doświadczeniem z innymi uczestnikami tego wyzwania.

Zachęcam Cię do podzielenia się ideą tego wyzwania z innymi osobami. Im więcej nas będzie w poniedziałek, tym zostanie uruchomiona silniejsza energia. I tym łatwiej będzie wszystkim zrealizować to wyzwanie do końca. Możesz wysłać osobom, na którym Ci zależy i które wiesz, ze mogłyby skorzystać z tego wyzwania, link do tej strony.

Dlatego już dzisiaj, jeżeli spodobała Ci się propozycja, zapisz się do mojej grupy na Facebooku tutaj:  https://www.facebook.com/groups/naszsukces/

Jeżeli nie chcesz korzystać z Facebooka i być bardziej anonimowa/anonimowy napisz pod tym postem: „TAK” – oznaczać to będzie, że podejmujesz 1-Dniowe Wyzwanie – Dzień Uważności.

Ps.

W moim najnowszym Programie: 10-21-40 Dniowe Wyzwanie – Wzmocnij Pewność Siebie w Biznesie i w Swoim Życiu w 10-21-40 Dni” W skrócie: WPS zajmujemy się przeprogramowaniem nawyku negatywnego myślenia o sobie, o swojej firmie, o możliwościach osiągnięcia sukcesu i pomocy naprawdę zainteresowanym osobom.

Właśnie jestem w trakcie jego tworzenia.  Planuję jego pierwsze wydanie  25  kwietnia tego roku (2018).

WZMOCNIJ PEWNOŚĆ SIEBIE W BIZNESIE I W SWOIM ŻYCIU w 10 DNIJeżeli jesteś wstępnie zainteresowana/zainteresowany tym programem, zapisz się proszę, poniżej. 

Jak tylko program będzie gotowy będziesz jedną z pierwszych osób, które się o tym dowiedzą:  http://odblokujswojebogactwo.pl/wps-zapis-wstepny/