dwupunktBy zrozumieć nowe przesłanie, nowy materiał należy stworzyć  nowy model, czyli wzorzec  postrzegania przez nas świata. Model, który znacznie różni się od tego, którego nauczyliśmy się w dzieciństwie i który przyjęliśmy za pewnik.

Inaczej mówiąc należy stworzyć nowy paradygmat.  Paradygmat stanowi zestaw powszechnie przyjętych założeń, które wyjaśniają świat i pomagają przewidzieć skutki naszych zachowań.

Założenia te uważamy za coś oczywistego, naturalnego. Przyjmujemy, że stanowią podstawową rzeczywistość, nie kwestionujemy ich i nie zastanawiamy się nad nimi. Stanowią one jakby część nas samych, dlatego bardzo trudno jest nam się do nich zdystansować. Nauczyliśmy się ich, a w zasadzie wchłonęliśmy je w siebie w już w naszym dzieciństwie.

Założenia te są dla nas oczywiste jak powietrze, którym oddychamy. Nikt przecież nie zastanawia się co wdycha w siebie? No chyba, że we wdychanym powietrzu poczujemy jakąś zmianę. Na przykład zmianę zapachu.

Dlaczego o tym mówię?

Ponieważ właśnie teraz jest czas zmian, czas odkrywania nowych dróg i czas na zmiany paradygmatów życiowych, które już nam przestały służyć.

W naszym powietrzu do oddychania zaczęliśmy już wyczuwać nowe, cudowne esencje, które mają dobroczynny wpływ na całe nasze jestestwo.

Dwupunkt jest jedną z tych cudownych esencji, które pomagają nam uwolnić się od blokad z przeszłości i z teraźniejszości oraz otworzyć nas na nowe założenia, dzięki którym nasze życie będzie łatwiejsze, spokojniejsze, ekscytujące i bardziej harmonijne oraz szczęśliwsze.

Co to tak naprawdę oznacza? Czym jest ta esencja i w jaki sposób można ją zastosować, by zbliżyć się do prawdziwej/prawdziwego siebie?

Odpowiedzi na te pytania znajdziesz w kolejnym artykule.

Ps.

dwupunkt maly2

 

Powyższy tekst jest fragmentem książki:

„Dwupunkt Radość w Jedności. Kreowanie nieskończonych możliwości” autorzy:

Barbara Janina Łukowiak & Maja Potts

 

 

POLECANE:

Pobierz KILKA ROZDZIAŁÓW PORADNIKA:

„Dwupunkt Radość w Jedności” + dodatkowe prezenty.

Odbierz PREZENTY ZAPISUJĄC się tutaj >>>

Szanuję Twoją prywatność. Nikomu nie udostępniam Twoich danych! Pozdrawiam i do zobaczenia po drugiej stronie 🙂 Barbara Łukowiak